Ви тут
Мандрівка майбутнім Запоріжжя Про освіту 

Мандрівка майбутнім Запоріжжя

28 квітня 2017 департаментом освіти і науки Запорізької міської ради, науково-методичним центром департаменту і міською лідер-лігою «КУРС» у великій залі Запорізької міської ради відбулося друге засідання міського дискусійного клубу «Громадянська позиція» з актуальної для молодих представників громади міста теми: « Туристична привабливість Запоріжжя ».

Чому туристична галузь так приваблює уми і серця багатьох запорожців? По-перше, пора б запорожцям переходити на якісно нові стандарти життя, і в тому числі в екологічному і природоохоронному напрямку. По-друге, прагнення до Європи, втім як і до вступу в  інші союзи з уже існуючим сильним лідером має свою ціну, і, у випадку з Євросоюзом – це втрата промисловості в тому вигляді, в якому вона існувала до 2000 р. По-третє, зміна ринку збуту продукції і слабкі стандарти. По-четверте – варварське ставлення до української  спадщини. Список можна продовжувати, але очевидно одне – треба шукати нові сфери розвитку міста. Одним з них могла б стати вища освіта, але, на жаль, через її невмілое реформування , нам ще далеко до конкуренції з багатьма європейськими, а напевно і азіатськими ВУЗами. а ось туризм – це той самородок, який може принеси інвестиції в місто, допоможе створити не одну тисячу робочих місць, що призведе, нарешті, до порядоку у місті, яке засмітили кіосками, МАФами та “стихійною” торгівлею. Треба, щоб Запоріжжям пишався навіть запорожець, та так, щоб наші інтереси враховували і центральні органи влади, особливо при розподілі державних субвенцій і дотацій.

Але як зацікавити у процесі змін  запорожців? Як створити умови, при яких кожен свідомий житель міста стане провідником нових ідей і включиться у створення хоча-б інформаційної інфраструктури Запоріжжя? Однією із спроб “розгойдати” молодь і стало друге засідання дискусійного клубу «Громадянська позиція». У діалог зі старшокласниками включилися успішні представники громади міста – Петро Бойко, кандидат історичних наук, викладач Інституту української археографії та джерелознавства Національної академії наук України (м . Київ), Сергій Білівненко, кандидата історичних наук, викладач Запорізького національного університету, Віктор Кривонос, працівник реставраційної лабораторії Національного заповідника «Хортиця», Михайло Мордовський, директор Запорізького обласного краєзнавчого музею, а також представники міської влади – Анатолій Пустоваров, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади і Юлія Погребняк, директор департаменту освіти і науки.
Ми приготували для вас відеозвіт про захід, підсумком якого організатори бачать створення документального фільму про Запоріжжя очима старшокласників:

 

До слова, захід нашої редакції сподобався, і місцем проведення і якістю підготовки і підбором спікерів. Але чи змогли експерти-історики і неординарні управлінці достукатися до аудиторії – це питання. Тому що, сказати не означає почути, почути не означає зрозуміти, зрозуміти не означає погодитися, погодитися не означає застосувати, застосувати не означає утримати.
Але ми все ж, сподіваємося на те, що самосвідомість, бажання до трансформацій, тяга до лідерства, наполегливість учнів, при вмілому педагогічному супроводі дадуть результати і на початку наступного навчального року ініціативна група старшокласників представить на суд городян своє бачення Запорожья- Мекки туристичного бізнесу України!

Поделиться в соц. сетях

0

Related posts