Ви тут
Чи можлива популяризація літературного жанру нон-фікшн в Україні Новини вчителю 

Чи можлива популяризація літературного жанру нон-фікшн в Україні

Зараз у світі спостерігається попит серед дітей на особливий літературний жанр – нон-фікшн. Він на реальних прикладах показує дитині якусь частину життя суспільства та навколишнього світу. Повідомляє gazeta.ua

Видавничий світ розвинених країн переживає розквіт жанру нон-фікшн для дітей. Тим часом полиці українських книгарень переважно заповнені художньою літературою. В Україні цей процес популяризації нон-фікшн тільки починається, кажуть фахівці.

“Таких книжок у нас мало. Дитина приходить у книгарню і каже:”Я цікавлюся, як живуть мурахи”, або “Мені цікаві єгипетські піраміди”. Але на ці питання нинішнє дитяче українське книговидавництво відповідей поки що не дає. Утім у нас усе попереду. Ми можемо взяти все найкраще з нон-фікшн літератури, що є у світі, і втілити його тут. Діти й дорослі чекають на видавців, які візьмуться й напрацьованими шляхами рвонуть у цьому напрямі”, – каже кураторка дитячої програми Міжнародного фестивалю “Книжковий Арсенал” Юлія Козловець.

Рецептів створення та популяризації такої літератури лише два, розповідає фахівець.

“Створення нон-фікшн літератури можливе двома шляхами. По-перше, це крутий дитячий письменник. Він співпрацює з науковим чи навчальним закладом, із людьми, які знають, про що саме треба писати, мають наукове підґрунтя. У результаті цієї співпраці виходять круті дитячі нон-фікшн книжки. По-друге, науковець. Людина, яка щиро цікавиться тим, що вивчає. Крім того, вона вміє заразити цією любов’ю усіх довкола – і дорослих, і дітей”, – каже спеціаліст.

 

Поделиться в соц. сетях

0

Related posts