Ви тут
СТОП СУЇЦИД Батькам 

СТОП СУЇЦИД

Нарешті і наш портал дошкутильгав до такої нелегкої теми, як групи смерті у соцмедіа, та доведення підлітків до самогубства. За цей час ми читали багато матеріалів, слухали безліч експертів, але висновок, який спонукав нас написати цю статтю ще минулого місяця і важелі, що не давали це робити залишився незмінним. Для того щоб запобігати насиллю через соціальні мережі, треба зробити надусилля, та зробити виртуально-реальну систему, яка б загартовувала нашу молодь, єднала її навколо дискусій та проектів розвитку, майбутнього, та пошуку альтернативних сучасним розваг, які можуть надати не тільки насолоду, а ще й розвинути, “проапгрейдити” тебе як людину, дозволити зазирнути за обрій… Але на це майже немає політичної волі, тому що об’єднані для розвитку спільноти молодих українців, нажаль, сьогодні не потрібні. Вони є конкурентами укладу, в якому утримувачі влади  не бажають дійсно сталого розвитку. Котрий заважає робити з країни аграрно-сировинний додаток більш успішних держав світу, заважає змінювати систему освіти, мапу промисловості, соціальні стандарти та, що найгірше, світогляд пересічного громадянина з яскравої багатобарвної палітри до монохромної.

Чому підлітки шукають смерті? З одного боку це бридкий мерзенний нелюдський бізнес, за який таємні агенти  повинні ліквідувати організаторів без жаллю. З другого боку діти гинуть тому, що не бачать куди йти, що робити, чим себе зайняти, з ким порадитись або за ким піти хоч кудись. Але це непрофесійний погляд журналіста, котрий має свої вхідні та вихідні фільтри, штамповані моделі поведінки та зашкарублі реакції на зовнішні подразники. Реальність набагато жорсткіша.

Тому, задля безпечного майбутнього наших дітей, треба долучати й долучатись, користатися та використовувати, консолідуючи  всі можливі зусилля, які не дають порятунку дітей зі смертельної пастки з дієвого механізму перетворитися в паркетно-звітні заходи.

Теперь декілька моментів з історії питання.

Групи смерті

Вперше інформація про них могла набути значного розголосу в Україні ще у травні 2016, коли в країні, розташованій  на сході нашої країни забили на сполох на рівні Державної Думи, після публікації  оглядача «Нової газети» Галини Мурсалієва, опублікована 16 травня 2016 року, в якій розповідається про нібито існуючу в соціальній мережі «ВКонтакте» секті, причетної до самогубств 130 підлітків по всій території Росії, як пишуть автори Вікіпедії. Мережа «ВКонтакте» не перший рік є найпоширенішою і у нашій країні, тому, мабуть, треба було розробляти дієві механізми протидії новій загрозі ще торік. Але сталося що сталося.

Особисто для мене історія про такі групи розпочалась з публікації 8 лютого на 1kr.ua. Вже тоді були розголошені всі етапи затягування до небезпечної гри:

Перший етап – від учасника вимагають нанести собі тілесні ушкодження, сфотографувати або робити це онлайн. Також підлітки повинні виконувати інші завдання.

На другому етапі організатори гри збирають інформацію про гравця, його друзів і рідних. Таким чином, зловмисники можуть контролювати учасників.

Третій етап, найстрашніший, підліток повинен закінчити життя самогубством. Якщо він відмовляється, то організатори гри загрожують зробити щось погане з батьками дитини.

Чому ж діти потряпляли до цих груп?

«Подобная заинтересованность у детей возникает при неудовлетворении базовых потребностей. Их всего три: любовь- когда родители любят и заботятся о своем ребенке, забота – чувство защищенности, свобода – когда ребенок может проявлять свои стремления и достигать своих целей.

Если эти базовые потребности не удовлетворяются, то ребенок находит другие пути решения проблемы – деструктивные, как эти сетевые игры», – говорит психолог Светлана Клименко у інтерв’ю  1kr.ua.

 

Що робити батькам (версія Кіберполіції)

Нажаль тільки 9 грудня на сайті Кіберполції з’явилась розвернута публікація про такі спільноти та безпрецедентні поради батькам, як запобігти самогубству:

У зв’язку з цим, батькам для того, щоб не допустити потрапляння дітей у такі групи, рекомендується приділяти більшу увагу психологічному стану дитини та:

  1. Перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень та, в разі їх виявлення, з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду в формі кита.
  2. Перевіряти акаунти дитини в соціальних мережах, та групи до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування в приватних чатах.
  3. Звертати увагу на коло спілкування дитини.
  4. Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями.
  5. Обов’язково контролювати те, які фото й та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини.
  6. Встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

Станом на 23 березня 2017 року цю інформацію дивилися 166432  разів.

Що зроблено у Запоріжжі:

Представники нашої редакції побували на двох заходах:

  • Зустріч на тему “Соціальні мережі – особливості безпеки“
  • Круглий стіл на тему “Профілактика суїцидальних тенденцій у підлітків“

Соціальні мережі – особливості безпеки:

15 березня у школі №109 м Запоріжжя НМЦ Департаменту освіти Запорізької міської ради, представниками Нацполіції та психологами “Запорізького обласного центру соціальної психологічної допомоги” була проведена зустріч на тему “Соціальні мережі – особливості безпеки”. Подробиці у відеоматеріалі:

23 березня 2017 року у Запорізькій міській раді експерти дискутували в форматі круглого столу на тему “Профілактика суїцидальних тенденцій у підлітків”.

На заклик департаменту освіти і науки Запорізької міської ради та НМЦ департаменту відгукнулися спеціалісти багатьох галузей: поліції, ювенальної превенції, центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, департаменту охорони здоров’я, кафедри психіатрії, психотерапії, загальної та медичної психології, наркології та сексології ЗДМУ, кафедри психології ЗНУ, громадські діячі.

Заступник міського голови Анатолій Пустоваров резюмував, що треба владі та громаді діяти по чотирьох напрямках, важливим з яких є повернення виховної функції до сучасної сім’ї.

Подробиці у аудіо-відеоматеріалі:

А що у світі?

Якщо українські діти гинуть, то ми – дорослі – недопрацювали, не попередили, не змогли, не встигли и це далеко не повний перелік “не”.

У Декларації прав дитини, прийнятій Генеральною Асамблеєю ООН аж 20 листопада 1959 року йдеться:
“Дитина, внаслідок її фізичної і розумової незрілості, потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист, як до, так і після народження”, так давайте ж  не забувати про це, та піклуватися про наше майбутнє належним чином !!!

Поделиться в соц. сетях

0

Related posts