Ви тут
В Україні поширюються випадки суїциду серед школярів . У Харкові врятували від самогубства шістнадцятирічного підлітка, а в Миколаїві застосовують нові методи щодо перевірки школярів Батькам 

В Україні поширюються випадки суїциду серед школярів . У Харкові врятували від самогубства шістнадцятирічного підлітка, а в Миколаїві застосовують нові методи щодо перевірки школярів

У Харкові 16-річний підліток висловлював наміри покінчити життя самогубством, через соціальну мережу грав у суїцидальну гру. Про це повідомили в Головному управлінні Нацполиции в Харківській області, інформує  VGORODE.UA

У Київський відділ поліції зателефонувала викладач одного з Харківських ліцеїв. Вчителька занепокоїлася, що останнім часом один з учнів пропускає заняття і веде себе дивно. На місце події була викликана бригада лікарів, які з дозволу матері госпіталізували неповнолітнього в медичний заклад.

Правоохоронці вживають заходів щодо встановлення осіб, з якими контактував хлопець в мережі Інтернет і встановлюють обставини події.

Слідчим відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 120 (доведення до самогубства) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 10 років позбавлення волі.

Натомість, у Миколаїві вчителі почали збір підписів батьків на огляд дитини на предмет наявності на тілі різноманітних ознак схильності до суїциду, повідомляє news.pn.ru.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав член Миколаївського виконкому Дмитро Канарський.

«Днями я відвідав батьківські збори, на яких миколаївське управління освіти відзначилося двома дуже знаковими моментами. Перший – збір підписів батьків на огляд ким-то їх дитини щодо предмету наявності на тілі різноманітних ознак схильності до суїциду. Вдумайтеся в постановку питання. Батьки, замість того, щоб самостійно оглянути свою дитину (якщо батьки і діти цього побажають, зрозуміло), повинні давати письмовий дозвіл на те, щоб хтось це робив. По-перше, це дико неетично! По-друге, це величезний обсяг роботи, який комусь потрібно виконати, а дітям це доведеться терпіти або замість уроків, або після уроків у свій особистий час», – написав Канарський.
На його думку, це проблема висмоктана з пальця, так як ніхто не може назвати статистику динаміки смертності від суїциду серед підлітків за останні роки.

«При цьому абсолютно не планується робота з дітьми в плані обговорення цієї проблеми на класних годинах, хоча я особисто вважаю проблему висмоктаною з пальця. Хтось хоч може назвати статистику динаміки смертності від суїциду серед підлітків за останні роки і пояснити, як це корелює з новомодними течіями в соцмережах? Тільки без істерики, передач згадок на ТБ, емоцій і переходу на особистості. Ось саме», – написав Канарський.

Також один з мешканців Миколаєва, дитина якого навчається в школі №50, надав «Злочинності.НЕМАЄ» фото записки, що його дитині дали в школі, щоб він показав батькам.

«У зв’язку з терміновою необхідністю проведення медичного огляду дітей шкільного віку щодо тілесних ушкоджень і специфічних малюнків на шкірі просимо дати Вашу згоду», – йдеться в записці.
У свою чергу, пояснюючи, з чим саме пов’язана причина необхідності перевірки дітей, у коментарі «Злочинності.НЕМАЄ», заступник міського голови Миколаєва з соціальних питань Євген Шевченко сказав, що це пов’язано із зверненням управління охорони здоров’я Миколаївської обласної ради.

– У нас є офіційний лист облздраву на міськздороввідділу, наказ контролювати цю ситуацію. Міськздороввідділу написав листа на управління освіта з проханням проводити ось такий огляд. Але тільки в присутності батьків або з їх згоди. Тому у нас проводяться батьківські комітети, на яких виступають преподпватели і розповідають про це батькам. Якщо батьки згодні, то ми це робимо. Якщо є факти того, що ці записки передають через дітей, то ми розберемося з цим, – заявив Шевченко.

 

Поделиться в соц. сетях

0

Related posts