Ви тут
Лілія Гриневич наголосила на забов’язанні місцевої влади щодо позашкільної освіти. Про освіту 

Лілія Гриневич наголосила на забов’язанні місцевої влади щодо позашкільної освіти.

Нам потрібно говорити в повний голос про забов’язання місцевої влади стосовно позашкільної освіти, щоб батьки дітей знали про свої права та про те, що вони можуть вимагати від місцевої влади. Про це заявила Лілія Гриневич під час свого виступу на Форумі педагогічних працівників позашкільної освіти, повідомляє mon.gov.ua.

На думку Міністерства, кожній дитині в Україні повинні бути створені умови для розвитку її творчих здібностей і талантів, що сприятиме сталому розвитку українського суспільства.

Вона наголосила, що зараз – після фінансової децентралізація – місцева влада несе повну фінансову відповідальність за забезпечення прав українських дітей на отримання позашкільної освіти.

“Я ще можу зрозуміти ситуацію, коли приймають рішення, наприклад, об’єднати два заклади у зв’язку зі зменшенням кількості дітей, але я не можу змиритись з ситуацією, коли ліквідується центр дитячої творчості і для дітей просто нічого не залишається. Так місцева влада фактично заперечує Конституцію України, тому що стаття 53 гарантує доступ не тільки до середної, вищої та професійної освіти, а й до позашкільної також,” – наголосила Лілія Гриневич.

Не менш важливим є питання підготовки кадрів для позашкільної освіти. Міністр освіти і науки України підкреслила, що в новій Концепції педагогічної освіти потрібно обов’язково прописати професійний стандарт для позашкільників.

Стаття 14 проекту Закону України «Про освіту», який пройшов перше читання у Верховній раді України, передбачає механізми захисту та підтримки позашкільної освіти.

Зокрема, в законі дадано поняття “неформальна освіта”, що дає можливість офіційно враховувати та визнавати компетентності, набуті за програмами позашкільної освіти.

 

Поделиться в соц. сетях

0

Related posts

One thought on “Лілія Гриневич наголосила на забов’язанні місцевої влади щодо позашкільної освіти.

  1. Позашкільна освіта

    Шановні колеги! Дякуємо за матеріал, але В УКРАЇНІ НЕМАЄ НЕФОРМАЛЬНОЇ ОСВІТИ. Як немає так званої “неформальної освіти” в Англії, США, Польщі, Словаччині, Чехії та інших державах. Освіта – це освіта і вона не поділяється на основну і другорядну. Форум розглядав питання позашкільної освіти. І Міністр освіти і науки Лілія Гриневич наголосила на реалізаціі прав дітей на позашкільну освіту відповідно до Конституції України. Просимо використовуйте поняття і терміни українського законодавства. http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2016/11/01/pravo-ditej-na-otrimannya-pozashkilnoyi-osviti-mae-buti-zaxishheno,-liliya-grinevich-na-forumi-praczivnikiv-pozashkilnoyi-osviti/

Comments are closed.