Ви тут
ТОР 7 способів вирішення конфлікту з підлітком Батькам 

ТОР 7 способів вирішення конфлікту з підлітком

Відразу виникає питання, а чому сім, звідки ця цифра. Людина часто, з різних причин, потрапляє в непрості ситуації. Якось реагує і шукає виходи. Як стверджують експерти, у нас з Вами по суті всього сім способів реагування в непростій ситуації. Крім цього, ми вчимося у життя і якісь способи використовуємо частіше, а якісь рідше. Все залежить від того, хто зараз знаходиться перед нами і ми знаємо часто, яка наша поведінка зараз буде ефективною. Давайте розглянемо усі сім, якщо хочете стратегій реагування. Одні з них більш розумні, інші менш.

Нагадуємо, у нас з Вами непроста ситуація з підлітком …

1 Спосіб – коли ми не можемо самі впоратися з проблемою, ми просимо допомоги у третіх осіб.

Припустимо у матері сварка з сином і мати бачить і відчуває, що вона не впоратися сама. Вона знає хто може бути авторитетом у сина в подібних ситуаціях. Сама «конструює» свої доводи і починає апелювати до свого «тимчасовому союзнику». Наприклад, я бачу що наш діалог не призведе нас обох до вирішення питання, я пам’ятаю і ти це знаєш, що … Шукаємо допомоги у осіб, які є авторитетом для підлітка по цій темі. Знайте свої можливості і межі. Чи не намагайтеся домінувати завжди, в бесідах з підлітком. Розумний результат потрібен обом сторонам.

2. Спосіб – ми здаємося і приймаємо роль програв «цей бій».

По суті роль жертви. Бувають і досить часто в сім’ях ростуть дуже стресостійкі, конкурентні і активні підлітки. Які вміють домінувати, впливати і керувати дорослими. Нічого в цьому поганого для нас з Вами немає. Свідомо поступитися або на час відступити – це нормально. Тільки не потрібно тут впадати в зневіру. Поставтеся до ситуації просто, наприклад, я бачу домовитися нам не вийшло (уроки, прибирання, допомога тощо), життя триває. Не показуйте слабкість.

3. Спосіб – ми намагаємося змінити «ситуацію під себе».

Простіше кажучи – ми хочемо змінити «іншого». Це по суті ультимативна позиція. Ви продавлюєте ситуацію під себе. Тут тільки ваше домінування. Це непросто і енергозатратно. Життя буде продовжуватися. Підліток може це запам’ятати і почати робити нам багато зла або щось ще, важко прогнозоване …

4. Спосіб – ми буваємо незадоволені попередньою поведінкою підлітка і починаємо те, що називається помста.

Пригадується одна фраза з кінофільму: помста довше ніж пам’ять, сильніше братства і солодше кохання. Тут складно щось конструктивне сказати. Генрі Форд якось сказав: вся людська бідність походить від «перетягування мертвих, непотрібних і неіснуючих вантажів». По суті це-спроба впливати на минуле …

5. Способ – відкласти вирішення питання на потім.

І піти … тимчасово. Китайці вважають цей спосіб однією з кращих стратегій. Тут можна полемізувати нескінченно. Уявімо, що ситуація якось склалася. Диспут з підлітком ні до чого не привів. У Вас зараз просто немає вирішення питання, щоб ситуація влаштувала обидві сторони. Завершуйте діалог вміло. Повідомте, що хотілося б розумного рішення для всіх, а поки пауза (покупка, захід тощо).

6. Способ – сприйняти ситуацію, як малозначну для Вас.

Завжди людська сила була в «байдужості». Це непросто зрозуміти. Багато з нас емоційні. Реагують на подію відразу. І яка тут «до біса» байдужість. Не поспішайте з висновками. Ми ведемо мову про «сконструйовану байдужість». Ви просто не показуєте як Вам це потрібно і важливо. Проводьте бесіду з підлітком. І намацуйтє шляхи вирішення питання.

7. Способ – змінити своє ставлення до проблеми.

Засвоїти уроки і отримати нову вигоду і користь. У нас, у дорослих «об’ємна картина світу». Цілісна і часто неповоротка. У підлітків дещо інакше. Вони мають більш гнучку поведінку. Частіше ніж ми дорослі. Подумайте про проблему, яку обговорюєте, з інших сторін. Міняйте своє ставлення до цього (захід, покупки, події та ін).

Підіб’ємо підсумок по нашій темі: вчимося бути гнучкими, бути різними. Підлітки швидше нас навчаються і вивчають нас і нашу поведінку, способи реагування на ті чи інші питання. Перемога заради перемоги над підлітком, це не найкраща ідея.

Джерело: consultpro.in.ua

Поделиться в соц. сетях

0

Related posts