Ви тут
Запорізький психолог розповів як правильно підготувати дитину до школи Батькам 

Запорізький психолог розповів як правильно підготувати дитину до школи

Для того, щоб максимально природно налаштувати дитину на навчання, необхідно створити послідовну ланцюжок подій, які плавно налаштують підлітка до нового навчального року. Всі люди дуже добре програмуються, потрібна правильна послідовність кроків. Починайте завчасно. Дорослі добре знають своїх дітей і скільки їм часу потрібно на розкачку (думаю приблизно за пару тижнів необхідно починати настройку на навчання). Послідовність нам представляється наступним чином:

  • подайте сам феномен канікул як оздоровлення і перепочинок перед новими і потрібними знаннями, які нам будуть необхідні в майбутньому житті.
  • використовуйте давню мудрість просувати по життю людей «вигодою». Обрисуйте підлітку привабливість знаходження в навчальному закладі, серед подібних собі людей. Поясніть, що знання і вміння для підлітка, це його і кругозір і компетентність і конкурентоспроможність в соціумі.
    пригадайте підлітку його позитивні успіхи від минулого навчального року (або його враження, або те, чим він пишався і дорожив).
  • скажіть підлітку, що все в житті підпорядковане циклічності і існує зміна пір року, зміна роду діяльності, що гуляти на вулиці або сидіти за комп’ютером, це одне, а майбутні цікаві зустрічі, друзі і шкільні заходи (спорт, праці, малювання, мови та інше ) – це станеться через нетривалий час.
    Домовляйтеся (без будь-яких батьківських ультиматумів) з підлітком, починаючи за пару тижнів, потроху говорити, міркувати про школу.
  • придумайте заняття, знаючи переваги підлітка (предмет) і починайте потроху кожен день (від 15 хвилин і до 30-60 хвилин в день), пояснивши необхідність «перебудови свого дня» на майбутнє навчання.
  • його захоплення залишаються його захопленнями, не торгуйтеся в стилі “якщо не позаймаєшся, то ми не купимо тобі”, а чітко роз’ясніть вигоду, коли весь організм, мізки і весь майбутній період будуть іншими і підготовка –  це правильна дія з точки зору плавного планового переходу до навчання.

Можуть бути різні ситуації нерозуміння, небажання, неслухняності, симуляції та інше. Діти дуже вмілі маніпулятори. Тут потрібно проявити позицію «Я дорослий і ти дорослий. Я тобі поганого не бажаю!»
У нас в нашому питанні головна ідея-створити плавний, зрозумілий, здійснений і прийнятний ланцюжок дій, потроху «почати прибувати в школі».

 

Олександр Величко

Джерело: consultpro.in.ua

Поделиться в соц. сетях

0

Related posts