Ви тут
II Всеукраїнський фестиваль “Простір психолога” (“PRO-PSI”) Про освіту 

II Всеукраїнський фестиваль “Простір психолога” (“PRO-PSI”)

Департамент освіти і науки Запорізької міської ради, науково методичний центр департаменту організували 27 квітня вже другий  Всеукраїнський фестиваль “Простір психолога” (“PRO-PSI”).

Захід відбувся в Класичному приватному університеті, де зібрав фахівців не тільки Запоріжжя, а й представників різних міст регіону та навіть гостей зі столиці. Адже мета заходу варта уваги великої кількості людей, спеціалістів, кваліфікованих психологів та початківців галузі. Обмін методиками та практичними навичками на єдиному фаховому просторі – додаткова можливість для розвитку досвідчених людей.

Фестиваль складався з 19 майстер-класів. На урочистому відкритті були представленні всі теми та доповідачі, тому фахівці мали можливість обрати найактуальнішу тему для себе.

Методики психології Оксана Гусак, завідувач науково-методичним центром міського департаменту освіти і науки, зазначила на тому, що захід поділений за часом на дві лінійки, тому зручно обирати простір за для особистого сприйняття. Кожен прямує власною траєкторією й зазвичай важко передбачити, кількість людей на окремому майстер-класі.

 

 

Під час першої лінійки були представлені десять майстернь. Модератором однією з яких стала Анжела Долженко, керівник психологічної служби Школа “Ейдос”. Перед початком тренінгу, повязаного з використанням метафоричних карток, від неї пролунали такі слова щодо можливостей використання окремих психологічних прийомів для людей зовсім різного

Освіта психолога віку та соціальної ролі: "Метафоричні асоціативні карти можливо використовувати в груповій роботі з підлітками, вчителями, батьками, і як тільки з`явиться можливість зібрати групу дітей, то буде вже готовий арсенал методик”.

Любов Кременецька, методист НМЦ департаменту освіти і науки ЗМР та психолог, розповідала про важливість слів: “Прийоми щодо роботи зі слівами не всі використовують, а вони дійсно є дієвими й приносять магічні результати”.

Також, під час першої лінійкі доповідачами стали Наталія Шубертій (тренер Київського гештальт-університету), Ольга Черепєхіна (директор ВОО “Інститут розвитку практичної психології”, арт-терапевт), Тетяна Афанасьєва (доцент кафедри менеджменту освіти та психології КЗ “ЗОІППО”), Тетяна Павленко (методист соціально-психологічної роботи НМЦ м. Енергодар) та Юлія Зябкіна (дитячий психолог).

Методики в психології

Спеціалісти наголошували й на певних проблемах сьогодення. Наприклад, Олена Титаренко (сертифікований гештальт-терапевт, арт-терапевт м. Мелітополь)розповіла про страхи: “Страх – це базова емоція, що дає гостру емоційну реакцію реагування. Емоція, що виявляє потребу в безпеці. Особливо в дитячому віці страшні історії сприймаються “за чисту монету” й дитина залучається до всього цього. Всі страхи, що переживає доросла людина звідси, з дитинства”. А кервник психологічного центру “Інвіжиал” та гештальт-терапевт Тетяна Сємібратова торкнулась проблеми однобічності того, що ми помічаємо: “Коли зростають діти, вони кажуть мамі: “Ти мене завжди не розуміла”. Ніби-то щось одне тільки помічається, а інше залишається прихованим”.

Під час другої лінійки учасникам були представлені дев`ять майстер-класів за вибором.

Олександра Біюн (завідувач відділу НМЦ департаменту, психолог), Діна Тарасенко (сімейний та практичний психолог), Ірина Назаренко (арт-терапевт, практичний психолог), Вікторія Семеренко (практичний психолог), Марія Григор (арт-терапевт, практичний психолог), Світлана Бородай (сертифікований травмо-терапевт, голова ГО “Щаслива родина”) акцентували увагу на пошуку себе, сімейних цінностях, постановці цілей.

Методики в психології

Учасники-психологи за допомогою видів мистецтва відтворювали життєві обставини, зплели власні мандали, попрацювали з картками та кульками, малювали, логічно вирішували окремі питання й просто душевно поспілкувались.

Методики в психології

Методики в психології

 

Цікаво, що на першій та другій лінійці були представлені не тільки окремі фахівці, а й групи спеціалістів, що провели спільний тренінг. Серед них були представники форум-театру, квесту “Залишитися живим”, тренери програми UNISEF та тренери програми “HEART”.

Методики в психології

Методики в психології

 

Після закінчення фестивалю учасники наголосили на тому, що захід допомагає розібратися з різними напрямками практичної психології та познайомитися зі своїми колегами, їх професійним спрямуванням.

 

Катерина Ковтун

 

 

Поделиться в соц. сетях

0

Related posts