Ви тут
Що методисти  Запоріжжя рекомендують батькам у карантин Батькам 

Що методисти Запоріжжя рекомендують батькам у карантин

Методичні рекомендації
з організації дозвілля молодших школярів
під час карантину та зимових канікул
в освітній системі м. Запоріжжя

Шановні батьки!

Грип крокує Україною: через перевищення епідеміологічного порогу закрилися на карантин школи, спортивні секції та гуртки. Але не треба хвилюватися.

Якщо дитина сидить вдома, їй можна запропонувати багато розваг:

1. Колаж бажань з вирізок старих журналів.
Це буде цікаво дитині і займе її на тривалий час. А ви зможете дізнатися багато нового про свою малечу.

2. Читання книг.
Через загальну завантаженість і тиск масової культури відеорозваг у наші дні діти майже перестали читати. При вашій підтримці час карантину можна використати на цікаві книжки. А приклади поведінки улюблених героїв допоможуть сформувати в дитині кращі риси характеру. Можете використати список літератури, що пропонує школа, можете скласти разом із дитиною свій.
Пропонуємо вашій увазі твори, з якими залюбки познайомляться діти.

В. Нестайко: «Тореадори…» (в сучасному перевиданні) та цикл про Лісову школу.
З. Мензатюк: казки, «Таємниця козацької шаблі».
К. Ковальська: «Канікули прибульців із Салатти»
В. Рутківський: «Сторожова застава» та «Джури…»
3. Заняття творчістю.
В інтернеті можна знайти чисельні майстер-класи з хенд-мейду. Спектр їх величезний: аплікації, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок, вироби з паперу, тканини, глини та інших матеріалів тощо.

https://vk.com/vagon_idej – майстер-класи, описи, схеми, викрійки, надихаючі фото і дуже багато чого ще.

tvorilka.in.ua – українська творчість cвоїми руками: сувеніри, подарунки, прикраси, поробки та інше.

ueeu.in.ua/…klasy…/master-klassyi-po-apsajklin – майстер-класи з апсайклінгу та хенд-мейду.

tochka.net – 5 цікавих Youtube-каналів для рукодільниць.

homester.com.ua/decor/holidays/novogodnij-hendmejd-ukrashenija – ідеї новорічних хенд-мейд прикрас.

4. Ведення щоденника.
Психологи вважають, що ведення щоденника з раннього шкільного віку розвиває пам’ять і здатність чітко висловлювати свою думку.

5. Приділіть дитині частину свого вільного часу.
Грайте з дітьми у настільні ігри, розвꞌязуйте цікаві задачі, розгадуйте кросворди. Логічні задачі, кросворди не тільки розвивають вміння довго концентруватися на одному предметі, але і вчать досягати бажаного. А вашим помічником в організації дозвілля малечі стануть матеріали інтелектуальної гри «Зрозумій мене» (розробленої як грантова робота редакції журналу «Клякса») та завдання для проведення інтелектуальних змагань «Всезнайки» (розміщені на офіційному сайті НМЦ департаменту освіти і науки м. Запоріжжя znmc.ucoz.ru)

І все ж таки памꞌятайте, карантин – не канікули!
Напевно, вчителі задають на час карантину підготувати якийсь матеріал, а якщо ні – повторюйте вивчений вправи. Знайдіть з дитиною в інтернеті додаткову цікаву інформацію з пройденого матеріалу, подивіться документальні фільми, які розширять знання дитини в рамках шкільної програми. Якщо у дитини є труднощі у вивченні якихось предметів, зараз є можливість позайматися з репетитором по Skype.

Вчіться перед TV
На сьогоднішній день оператори платного телебачення пропонують батькам великий вибір дитячих каналів з переважанням мультиплікаційного продукту різного змісту

«Піксель» – дитячий пізнавальний анімаційний канал (представництво каналу говорить, що його позиціонують не як дитячий, а як сімейний канал). В ефірі виходять мультсеріали різних світових виробників, класика вітчизняної мультиплікації, а також інтерактивні проекти власного виробництва, «що пропагують сімейні і духовні цінності та сприяють всебічному розвитку малюка».

English club – перший телевізійний канал для тих, хто вивчає англійську мову. Це унікальна можливість для телеглядачів вдосконалити знання англійської мови за допомогою телебачення. Телепрограми каналу English club розроблені викладачами, філологами і методистами із США, Канади, Великобританії, України. Всі програми зібрані в спеціальні блоки для глядачів з різним рівнем знання англійської. Таким чином, глядачі завжди можуть вибрати для себе ті програми, які відповідають їх рівню знання англійської мови.
Сайт каналу: www.english-club.tv

«Да Вінчі Ленінг» – новаторський і єдиний в своєму роді освітній канал, який допомагає допитливим людям будь-якого віку йти по нескінченному шляху пізнання. Аудиторія «Да Вінчі» становить мільйони глядачів по всьому світу, канал транслює 16 локалізованих версій в 100 країнах. «Да Вінчі Ленінг» працює в рамках холдингу «Да Вінчі Медіа», міжнародної команди ентузіастів своєї справи, які розвивають канал і прищеплюють любов до знань в різних країнах за допомогою цікавих заходів, спільних проектів і акцій.

Малятко TV – перший український телевізійний канал для дітей. В ефірі з 1 серпня 2009 року. Доступ – вільний. Поширення – через сателіт і через міські кабельні мережі.
Сайт каналу: www.malyatko-tv.com.ua

На каналі Viasat Nature Ви і Ваша сім`я дізнаєтеся про природу всіх куточків Землі. Висока якість технологій зйомок перенесе Вас в світ як небезпечних хижаків, так і беззахисних ссавців. Зворушливі сюжети про різні етапи життя «братів наших менших» розширять Ваше уявлення про природу. Канал зроблений з особливою теплотою як для дорослої аудиторії, так і для маленьких глядачів, які тільки пізнають всі особливості навколишнього світу.
Сайт каналу: www.viasat-channels.tv

Цікаві сайти для дітей
Сучасних дітей іноді дуже складно відірвати від телефонів, планшетів чи комп’ютерів. Використайте це з користю. Інтернет пропонує багато можливостей для розвитку дітей.
http://abetka.ukrlife.org – дуже велика дитяча сторінка для маленьких українців. Абетки, казки, читанка, усмішки, приказки, скоромовки, загадки, лічилки.

http://www.solnet.ee – на дитячому розважально-пізнавальному порталі “СОНЕЧКО” представлений різноманітний матеріал: ігри, казки, розмальовки, віршики, загадки, прислів’я, кросворди, ребуси, оповідання про звірят, уроки хороших манер, сценарії дитячих свят, фотогалерея.

http://kazkar.at.ua – сайт, на якому кожний зможе прочитати або прослухати свою улюблену казку.

http://www.usovi.com.ua – освітньо-розважальний online клуб для дітей та їх батьків пропонує інтрекативні online уроки для дітей.

http://www.soroka-vorona.info – сайт для дітей та батьків містить багато корисних матеріалів для виховання та розвитку дітей різного віку. Серед іншого: казки, віршики, пісні, загадки, частівки, скоромовки, мультфільми, розмальовки, статті про виховання, колискові.
http://www.potomy.ru – відкрита дитяча енциклопедія, яка містить наступні блоки: світ навколо нас, як все це починалось, флора і фауна, історія винаходів. Сайт буде цікавим для учнів початкової і старшої шкіл.

http://www.detkiuch.ru – сайт містить статті про дітей, навчальні та розвиваючі програми для малюків і школярів, які можна скачати безкоштовно, дитяче навчальне відео, кращі мультфільми, казки і книги, всі флеш ігри онлайн для розвитку, розмальовки, картинки, пісеньки караоке і багато іншого.
http://detskie-skazki.com – казки для дітей фольклорні та авторські, міфи та легенди, казки народів світу.
http://fairy.big-book.net – всі казки світу на одному сайті.

При правильній організації навчального процесу та тісному емоційному контакті батьків з дитиною карантин може стати приводом краще відчути навчальні навички своєї дитини, допомогти їй розвинути самостійність, відповідальність, здатність до планування та управління своїм часом.
А головне – ваші діти отримають вашу увагу. Взаєморозуміння, довірꞌя, любов, теплота стосунків відіграють особливу роль у формуванні особистості вашої дитини.
Хай якнайшвидше закінчиться карантин, а позитивний клімат і теплі стосунки між вами і вашими дітьми залишаться в ваших сімꞌях назавжди.

Здоровꞌя Вам і Вашим дітям !

НМЦ Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради

Поделиться в соц. сетях

0

Related posts