Ви тут
До уваги Батьків! Готові рецепти виховання! Новини Федорова О.М. 

До уваги Батьків! Готові рецепти виховання!

Будь-який батько, якому не байдужа доля своєї дитини, час від часу задається питанням: чи добре я виховую своє чадо? Корейці вважають, що до 7 років дитину потрібно балувати, балувати і ще раз балувати. У США до дитини ставляться з повагою, і вона має право на недоторканність. Традиційною особливістю в японських сім’ях є надання повної свободи малюкові до п’яти років. Чемпіонки з вирощування самостійних дітей – нігерійські мами – вже до двох років навчають дитину не тільки самостійно вмиватися і вкладатися спати, а й робити покупки! В італійських сім’ях велике значення надають сімейним обідам і святам. Батьки в Індії думають, що основа всіх основ – це доброта. А ось китайці любов до праці, дисципліну, покірність і честолюбство прищеплюють дітям з пелюшок. Різне виховання дітей призводить до того, що і країни живуть по-разному, але все ж є щось спільне в цій багатовекторній системі виховних координат:

  1. Виховує все: люди, речі, явища, але на першому місці батьки й педагоги. Учити жити — це значить передавати із серця в серце моральні багатства. І передає ці багатства той, хто з колиски пестить дитину, хто дбайливою рукою підтримує її перший крок, хто веде її за руку першою стежинкою життя. Це мати, батькой, вчитель.
  2. Виховання починається із дня народження. Перше, із чого дитина починає пізнавати світ, — це ласкава материнська усмішка, тиха колискова пісня, добрі очі, лагідні обійми. З усього цього складається перше уявлення про добро і зло.
  3. У сімейному вихованні вирішальну роль відіграє морально-політичне обличчя батьків. Могутньою виховною та облагороджуючою силою для дітей сім’я стає тільки тоді, коли батько і мати бачать високу мету свого життя, живуть в ім’я високих цілей, що збільшують їх в очах дитини.
  4. Турбота батька і матері про здорову сім’ю. Справжня мудрість вихователя — батька, матері — в умінні дати дитині щастя дитинства — це спокійне домашнє вогнище.
  5. Сім’я — це первинний колектив українського суспільства. Чи почуває дитина, що блага її життя — наслідок великої праці батьків, турботи люблячих її людей? Адже без них, без їхньої праці і турботи вона просто не могла б існувати. Тут криється велика небезпека — виростити людину егоїстичну, яка вважає, що головне — її особисті потреби, а все інше — другорядне. Треба вчити дитину робити добро для нас, батьків, вихователів; учити дітей розуміти й переживати всім серцем, що вона живе серед людей і що найглибша людська радість — жити заради когось.
  6. Готових рецептів сімейного виховання немає. Повноцінна й гармонійна особистість народжується материнською і батьківською мудрістю.

Народження людини — велике і важке діяння, щаслива і складна праця, яка називається вихованням.

Поделиться в соц. сетях

0

Related posts