Ви тут
У Запорізькій області починається удосконалення системи позашкільної освіти Про освіту 

У Запорізькій області починається удосконалення системи позашкільної освіти

Закладам позашкільної освіти поставлено завдання активізувати роботу

Департаментом освіти і науки облдержадміністрації спільно з Управлінням молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації проведено робочу нараду з керівниками позашкільних навчальних закладів з питань удосконалення системи позашкільної освіти області та збільшення питомої ваги охоплення дітей позашкільною освітою.

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова підкреслила, що модернізація системи освіти передбачає напрям «Удосконалення системи позашкільної освіти та створення умов для діяльності позашкільних навчальних закладів як координаційних центрів виховної та організаційно-методичної роботи в мікрорайоні, районі, місті, області».

Незважаючи на складні процеси, в області на сьогодні продовжують функціонувати 61 позашкільний навчальний заклад із 2245 гуртками (3 472 у 2015 році), які відвідують 52 893 вихованці (49 723 вихованці у 2015 році).

На базі загальноосвітніх навчальних закладів створено 3146 гуртків (3 184 гуртки у 2015 році), які відвідують 50 643 дитини (понад 52 тис. дітей у 2015 році).

Серед них найбільші і які користуються популярністю – це комунальні заклади: «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді»; «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді»; «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані»; «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді»; «Міський Палац дитячої та юнацької творчості», «Запорізький міський ботанічний сад».

За підсумками 2015/2016 навчального року позашкільними навчальними закладами проведено 3569 заходів, до яких долучилися понад 272 тис. дітей. За цими показниками Запорізька область увійшла до десятки кращих (9 місце).

Показники охоплення дітей шкільного віку гуртковою роботою за напрямами такі: художньо-естетичний – 25 %; науково-технічний – 18, 31%; туристично-краєзнавчий – 9 %; еколого-натуралістичний – 2, 6 %.

З огляду на це постає завдання щодо підвищення рівня охоплення дітей саме еколого-натуралістичним напрямом, що є вкрай актуальним для області. Насамперед це стосується Запорізького обласного центру еколого-натуралістичної учнівської творчості, а також органів управління освітою та керівників позашкільних навчальних закладів.

За оперативною інформацією, питома вага дітей, охоплених позашкільною освітою, складає 42,74%. Але по районах цей показник суттєво відрізняється. Наприклад, у Розівському районі – 78%, Приазовському – 58 %, тоді як у Михайлівському та Запорізькому районах – менше 20 %.

За підсумками аналізу стану позашкільної освіти визначено основні завдання. Це збільшення охоплення позашкільною освітою учнів та студентів за рахунок відкриття підрозділів (філіалів) обласних комунальних закладів на місцях, розширення штатних розкладів, що сприятиме збільшенню мережі гуртків області; збільшення гуртків та творчих об’єднань та їх наповнюваності до 25 вихованців.

Також рекомендовано використовувати можливості місцевих бюджетів у зв’язку з децентралізацією та збільшити фонди заробітної плати існуючих позашкільних навчальних закладів, залучати до керівництва гуртків на правах сумісництва талановитих педагогів закладів.

Особливу увагу слід звернути на покращення матеріально-технічної бази існуючих позашкільних навчальних закладів, фінансування придбання обладнання, інструментів, матеріалів для роботи, розширення приміщень під позашкільну роботу та ремонту вже існуючих приміщень; віднайти можливість для відкриття нових позашкільних навчальних закладів, у першу чергу дослідницького напряму – МАН, STEM-освіти тощо.

Нагальним є також створення в кожному районі області опорних шкіл з основних напрямків позашкільної освіти.

Як повідомила Тетяна Озерова, Департамент освіти і науки облдержадміністрації спільно з обласними позашкільними центрами буде ініціювати проведення у 2017 році обласного фестивалю «Позашкілля Запоріжжя», до участі в якому будуть запрошені всі позашкільні навчальні заклади області.

Управління у справах преси та інформації Запорізької ОДА

Поделиться в соц. сетях

0

Related posts