Ви тут
Міністр освіти і науки України провела зустріч з представниками місії ЄС з визначенням подальших пріоритетів співпраці Про освіту 

Міністр освіти і науки України провела зустріч з представниками місії ЄС з визначенням подальших пріоритетів співпраці

Про поглиблення та подальші пріоритети співпраці в освітній галузі Міністр освіти і науки України говорила з представниками місії ЄС сьогодні, 30 вересня 2016 року.

“Європейський Союз і держави-члени надали Україні протягом останніх 2-х років безпрецедентний рівень підтримки процесу реформ, а також боротьби з російською агресією в нашій країні. Я знаю, що ЄС виділив понад 11 млрд євро на підтримку політичної, фінансової і економічної стабілізації в різних секторах економіки”, – зазначила під час розмови Лілія Гриневич.

Зокрема, на зустрічі йшлося про співпрацю з Європейським Союзом у створенні єдиної інтернет-платформи, на якій викладатимуться у вільний доступ матеріали для вчителів, які можуть допомогти їм на шляху саморозвитку та підвищення кваліфікації. Цей портал повинен створювати гнучкі умови для перегляду, редагування й обміну матеріалами як для учнів, так і для освітян.

«Проект створення єдиної інтерактивної платформи, на якій у вільний доступ викладатимуться освітні матеріали для дітей та учнів, – дуже важливий для нас. Адже через цю платформу ми хочемо викладати матеріали, що допоможуть вчителям використовувати компетентнісний підхід у викладанні, знаходити завдання для дітей, за допомогою яких цей підхід можна буде впроваджувати у школах»,- наголосила Лілія Гриневич.

Також заступник Міністра – керівник апарату МОН Роман Греба зазначив, що Міністерство освіти також планує створення бази даних, до якої входитимуть всі дані щодо системи середньої освіти.

Представники місії ЄС наголосили, що МОН повинно ширше описувати проекти та пріоритети, на яких хоче зробити наголос в рамках співпраці з Європейським Союзом. Наприклад, проект опорних шкіл та створення інтернет платформи дуже важливі для процесів децентралізації, адже сприяють розвитку зв’язків всередині великих громад та посиленню комунікації між ними. Такий підхід у презентації проектів допоможе підкреслити їх значущість та довгострокові переваги.

Начальник управляння міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МОН Анна Новосад наголосила, що наразі в Україні успішно просувається співпраця в рамках проекту Горизонт 2020. Проте успіхи сконцентровані в руках академічної спільноти. Натомість малий та середній бізнес, що також можуть мати переваги завдяки участі України у Горизонті, практично не використовують цих можливостей.

Представники місії ЄС зазначили, що в рамках діяльності Європейського банку реконструкції і розвитку вже передбачено програми, в рамках яких можна реалізувати подібний проект.

Місія ЄС зустрінеться також з усіма іншими українськими Міністерствами для того, щоб обговорити з ними подальшу співпрацю з Європейським Союзом, повідомили в МОН.

Поделиться в соц. сетях

0

Related posts