Ви тут
МАМА-ТЕРАПІЯ Батькам 

МАМА-ТЕРАПІЯ

Любов матері до своєї дитини здатна зцілити її від будь-якої хвороби і задати програму на щасливе і успішне життя.

Один з найвідоміших дитячих психіатрів і психотерапевтів – Борис Зіновійович Драпкін розробив цілу систему по лікуванню дітей материнською любов’ю і словами, яку можна назвати «Мама-терапією».

Дитина – посудина для мамеринської любові. Якщо малюк наповнений нею – він гармонійно розвивається і відчуває себе щасливим. Недолюблена дитина, навпаки може мати ряд певних труднощів із психологічним і фізичним здоров’ям.

Неонатологи відзначають, що після важких пологів швидше і легше відновлюються новонароджені, які відчувають мамину участь і турботу, відчувають, що потрібні і улюблені. У мами і малюка глибокий, потаємний, найдавніший зв’язок. Між ними узи, які тримають міцніше сталевих ланцюгів. І не дивно, що мамине тепло і сердечна участь стають потужним енергетичним підживленням для організму малюка, активують всі резерви для самозцілення і фізичного балансування.

Але як передати малюкові свою любов? Психологи вважають: перш за все, поглядом і дотиками. Як можна частіше з любов’ю дивіться в очі дитини, погладжуйте, притискайте, обіймайте і грайте з нею. Так само велике значення для дитини має мамин голос. Дитина починає чути його з п’ятого місяця внутрішньоутробного життя, народившись, він дізнається його, емоційно реагує, розрізняє інтонації. Мамин голос стає як би внутрішнім голосом дитини. Тому, якщо мама пред’являє до крихітці багато претензій і невиправданих очікувань, дитині задається програма невдач і хвороб. І навпаки, якщо цей голос схвалює, підтримує, дає установку на щастя, здоров’я, то усі психоемоційні проблеми приходять в норму.

Мама для хворого малюка – ліки сильніше таблеток, порошків і мікстур.

Система лікування любов’ю

Психотерапевтична система Драпкіна по лікуванню материнськими словами складається з чотирьох словестних смислових блоків. Перший блок умовно названий «Вітамін материнської любові», другий блок включає фрази-установки на фізичне здоров’я, третій блок – загальна гармонізація організму, четвертий блок завершальний – це «скидання» хвороби і закріплення позитивного ефекту всіх чотирьох блоків.

1-й блок. “Вітамін материнської любові”. За допомогою цих слів мама оточує малюка любов’ю, наповнює цілющим теплом: «Я тебе дуже-дуже сильно люблю. Ти найдорожче і рідне, що у мене є. Ти моя рідна частинка, рідна кровинка. Я без тебе не можу жити. Ми всі тебе дуже-дуже сильно любимо ».

2-й блок. Установка на фізичне здоров’я. Добре використовувати і для профілактики захворювань, і для лікування. Другий блок – це створення бажаного для малюка. Мама транслює дитині свою віру в нього і любов: «Ти сильний, здоровий, красивий дитина, мій хлопчик (дівчинка). Ти добре їси і тому швидко ростеш, і розвиваєшся. У тебе міцні, здорові сердечко, грудка, животик. Ти легко і красиво рухаєшся. Ти загартований, рідко і мало хворієш ». У цей блок можуть бути включені специфічні фрази-установки для окремих органів або проблем дитини. Все, що необхідно скоригувати. Наприклад: «Твої нирки працюють добре, легко, вільно». Фрази повинні бути обов’язково стверджуючими, без частинок «не». Наприклад, для дитини з астмою неправильною буде установка: «У тебе немає і не буде нападів задухи». Правильна установка: «Ти дихаєш добре, вільно і легко».

3-й блок. Установка на нервово-психічне здоров’я, загальну гармонізацію організму і нормальний розвиток: «Ти спокійний хлопчик (дівчинка). У тебе гарні міцні нерви. Ти розумна дитина – все добре розумієш і запам’ятовуєш. Ти терплячий, ти добрий, ти товариський. У тебе завжди гарний настрій. Ти любиш посміхатися. Ти легко і швидко засинаєш. Ти добре і спокійно спиш. Ти бачиш тільки хороші, добрі сни. Ти добре відпочиваєш, коли спиш. Ти завжди встаєш вранці з хорошим настроєм ». У цей блок теж можна додати спеціальні додаткові фрази. Наприклад, «У тебе добре і швидко розвивається мова». Або для діточок, які часто бояться чогось: «Ти хоробрий і сміливий» і «Тебе ніщо та ніхто не лякає». Для лікування дітей старшого віку, які вже пішли в школу: «Ти із задоволенням йдеш до школи. Ти із задоволенням і інтересом вчишся. Тобі подобається готуватися до уроків вдома. Тобі дуже приємно, коли тебе хвалять за успіхи в навчанні. У тебе все виходить ».

4-й блок. Очищення від хвороб. Мама представляє, як ніби забирає і викидає хворобу або якісь проблеми дитини. У своїй уяві вона створює «образ» своєї дитини здоровий, сильний, цільний, вже вільний від хвороби або будь-яких спотворень. Мама представляє, як наповнює малюка любов’ю, і ця любов є цілющою силою, очищає і лікує дитину: «Я забираю і викидаю твою хворобу і твої труднощі. (Тут потрібно перерахувати конкретні проблеми дитини). Я забираю і викидаю твій поганий сон. Я забираю і викидаю твої страхи і тривоги. Я забираю і викидаю твої погані сни. Я забираю і викидаю твої розлади і капризи. Я забираю і викидаю твій поганий апетит. І далі заключна установка-твердження любові, яка об’єднує цей сеанс в єдине ціле: Я тебе дуже-дуже сильно люблю ».

Всі чотири блоки фраз мами можуть казати своїм дітям, не боючись їм нашкодити, тому що в них тільки позитивна установка на здоровий розвиток та гарне самопочуття. Для роботи з цими блоками мамі не потрібен контроль лікаря. Інша справа, якщо у дитини – психоневрологічні проблеми. Тоді, після того як лікар встановить захворювання, для лікування саме цієї дитини буде розроблена спеціальна програма, і мама до чотирьох базових блоків додасть індивідуальний, лікувальний.

Час і місце

Важливо правильно вибрати час для передачі своєї любові. Під час неспання діти відволікаються, тому мамі краще працювати з дитиною, коли він спить. Активної участі дитини в сеансі не потрібно.

Щоб навчитися ефективно лікувати любов’ю необхідно все фрази-установки кожного блоку повторювати 2 рази подумки, а потім 1 або 2 рази вголос, тихим, спокійним, впевненим голосом. Весь сеанс домашньої «мама-терапії» не повинен тривати більше 30 – 40 хвилин. Працює сеанс як навіювання. Тому повторювати все блоки необхідно щодня, приблизно в один і той же час. Погане самопочуття малюка, в т.ч. температура, не є протипоказанням до проведення сеансу. Швидше навіть навпаки. Якщо малюку зле, мамі потрібно постаратися якомога краще передати йому цілющі установки. І обов’язково кожен день! А ось якщо мама себе погано почуває, або якщо вона роздратована і пригнічена, тоді сеанс потрібно відкласти. Тому як виникає небезпека передати дитині енергетичний заряд у вигляді негатива, який тільки відстрочить одужання.

Олена Черевична

За матеріалами av.zp.ua

Поделиться в соц. сетях

0

Related posts